ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Victor Valdes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Victor Valdes Empty
MesazhTitulli: Victor Valdes   Victor Valdes Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:37 pm

Victor Valdes 200806_valdes_retrat
Emri: Vķctor Valdés Arribas
Datalindja: 14.01.1982
Nacionaliteti: Catalaner
Gjatėsia: 1.88cm
Mosha: 79 Kg
Debotim pėr heren e parė Gushtė / 2002
Nr : 1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Victor Valdes Empty
MesazhTitulli: Re: Victor Valdes   Victor Valdes Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:48 pm

Biografia e Plotė :

Victor Valdes i lindur ne Hospitalet de Llobregat,14 janar
1982,eshte nje futbolit spanjoll.Luan portier dhe ekipi i
aktual eshte FC Barcelona.
Biografia
-------------------

Aktualisht eshte portieri titular i Barces.Eshte nje portier korpulent
fizikisht(i gjate 1.83 metra dhe peshon 78 kg),refleksa edhe qendrim te fort.
Dallohet,edhe pse i ri,per karakterin e fort qe e ka ne fushen e lojes.
Shume analist e kan konsideruar,per stilin dhe qendrimin te Santi Canizares qe Valdes gjithmone e ka deklrau si nje admirus te tij.
Debutoi ne ekipen e pare te Barces ne sezonin 2002-2003,sezon ne te cilin luante edhe per Barcen B.
Debutoi kunder At.Madridit me 1 shtator te 2003.
Veten ne 20 vjet mbrojti porten e BArces nje total prej 14 ndeshjve ne La Lig,duke luftuar per vend titular me argentinasin Rober Oscar Bonanon.
Sezonet me te mir te tij ishin 2004-2005 dhe 2005-2006 duke fituar qminin Zamora si portieri me mė se paku gola te pranuar ne lig.Po ne keta sezona Barca fitoi 2 liga dhe nje lig te kampioneve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Victor Valdes Empty
MesazhTitulli: Re: Victor Valdes   Victor Valdes Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:37 pm

Super jee Valdes veq forcohu sa ma shum qee munush ..

qyky esht shpetimtar per do loj qa Barcelona i ka fitu e ka met barazz se ka mujt edhe ma keq po fal Valdesit kena pshtu se qitash ishem kon edhe ma keq .. poo nejse se edhe mbrojtja esht PERFECT !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Victor Valdes Empty
MesazhTitulli: Re: Victor Valdes   Victor Valdes Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 4:16 pm

portier i fort veq barces i vyn ma i fort
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Victor Valdes Empty
MesazhTitulli: Re: Victor Valdes   Victor Valdes Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Victor Valdes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: