ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Gabriel Milito

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Gabriel Milito Empty
MesazhTitulli: Gabriel Milito   Gabriel Milito Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:38 pm

Gabriel Milito Milito
Emri: Gabriel Alejandro Milito
Datlindja: 07.09.1980
Nacionaliteti: Argjentinas
Gjatėsia: 178
Pesha: 80kg
Debotimi pėr heren e parė
Nr: 3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Gabriel Milito Empty
MesazhTitulli: Re: Gabriel Milito   Gabriel Milito Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:49 pm

Biografia e Plotė :

Gabriel Alejandro Milito,me shume i njohur si Gaby Milito eshte nje futbolist
argentinas qe luan per FC Barcelonen.
Lindi ne Bernal,Quilmes(Provinc e Buenos Aires).
Eshte vllau i vogel i Diego Militos,lojtar i Real Zaragozes.
Luan mbrojtes dhe ekipi i tij i pare ishte Club Atlético Independiente,ku ishte nje idol i vertet nga tifozt e ktij ekipi.
Ne 2003 u transferua per Real Zaragozen,pasiqe ne Real Madrid nuk kishte mundur ta kryente kontrollimin mjeksor.
Ne ekipin e Zaragozes luan 4 sezona fantastik ne nivelin me te larte.
Ne 2007 transferohet per ne FC Barcelona per 20.5 milion dollar per 4 sezona dhe me nje klauzul 90 milion euro.
Ka nje kemb te majt potente,vision te mir te lojes,pasime te gjata dhe shkon mir me kok.
Debutoi me ekipin kuqekalter me 15 gusht kunder Bayern Munhenit.Hyri ne pjes te dyt ne vend te Lilian Thuramit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Gabriel Milito
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: