ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Rafael Marquez

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Rafael Marquez Empty
MesazhTitulli: Rafael Marquez   Rafael Marquez Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:38 pm

http://www.fcbarcelona.altervista.org/Lojtaret/Foto/retratMarquez.jpg[/img]
Emri: Rafael Mįrquez Įlvarez
Datalindja: 13.02.1979
Nacionaliteti: Meksik
Gjatėsia: 1.82cm
Pesha: 74 Kg
Debotim pėr heren e parė 10.08.2003
Nr : 4
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Rafael Marquez Empty
MesazhTitulli: Re: Rafael Marquez   Rafael Marquez Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:50 pm

Biografia e Plotė :

Rafael Marquez eshte lojtari i pare Mexikan qe luan per Barēen,qe kur arriti te Barēa ne sezonin 2003-2004 ka mbyllur sezonin si nje nder perforcimet kryesore ne mbrojtje.Ecuria e tij e rinisė dhe arritjet e tij ne vitet e fundit e benė atė njė ndėr mbrojtsit mė me shpresė ne Evropė.
Fillimin e karieres se tij ne klubin Mexikan Atlas Guadalajara ka debutuar qysh ne moshen 17 vjeēare.Me Atlas Guadalajara luajti 3 vite(1996-1999).
Nė veren e vitit 1999 nėnshkroi kontrat me klubin franēez AS Monaco ku shumė shpejt u pėrshtat me lojen se si luhet ne Evropė.Nė vitin 2000 fitoi titullin e Ligės Franceze me AS Monacon,ku u shpall mbrojtėsi mė i mirė n'Ligue 1.
Nė vitin 2003 klubi i tij (AS Monaco) fitoi Kupėn e Ligės sė Francės.
Kapiten i Kombėtares sė Mexikės i cili luajti ne vitin 1999 dhe 2001 ne Kupėn e Amerikės.Nė Kupėn e Botės nė Kore dhe Japan nė vitin 2002 dhe sė fundmi nė Gjermani 2006 ku ishte Lideri i perfaqesueses se Mexikes.
Nė veren e vitit 2003 nenshkroi kontrat me FC Barcelonen ku debutoi per her te parė me Barēen mė 10 Gusht 2003.
Qė nė hapat e parė me Barēen ai fitoi respektin dhe besimin e Frank Rajkardit dhe bėhet i rregullt ne formacionin bazė te Barēes.
Nė sezonin e parė ne klub ai behet njėri ndėr lojtarėt kyē te Barces,te cilt fituan te drejten e kualifikimit direkt ne Ligen e Kampioneve.
Nė sezonin 2004-2005 ai demostron shumėanshmėri.Lėndimet e Thiago Mottes dhe Edmilsonit e bene ate qe ta nderroj rolin e tij qe ishte qender mbrojtės dhe te luaj si mesfushor defanziv,te cilen gje e kishte bere edhe kur luante edhe me AS Monacon dhe me Mexikon ne te kaluaren.Ai provoi te jet i jashtzakonshem para mbrojtjes dhe e ndihmoi Barēen ta fitoj titullin e La Ligės.

Fitues i Ligės sė Mexikos me Atlas Guadalajara ne vitin 1998.
Fitues i Kupės sė Konfederatave me Mexikon ne vitin 1999.
Fitues i Ligės sė Francės me AS Monacon ne vitin 2000.
Fitues i Kupės e Francės me AS Monacon ne vitin 2003.
Fitues i Ligės sė Spanjės me FC Barcelonen ne vitin 2005.
Fitues i Super Kupės sė Spanjės me FC Barcelonen ne vitin 2005.
Fitues i Ligės sė Spanjės me FC Barcelonen ne vitin 2006.
Fitues i Ligės sė Kampionėve me FC Barcelonen ne vitin 2006.
Fitues i Super Kupės sė Spanjės me FC Barcelonen ne vitin 2006.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
VizitorRafael Marquez Empty
MesazhTitulli: Re: Rafael Marquez   Rafael Marquez Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:03 pm

Po Shum Tituj Paska Marr Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Rafael Marquez Empty
MesazhTitulli: Re: Rafael Marquez   Rafael Marquez Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Rafael Marquez
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: