ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Carles Puyol

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Carles Puyol Empty
MesazhTitulli: Carles Puyol   Carles Puyol Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:39 pm

Carles Puyol RetratPuyol
Emri: Carles Puyol Saforcada
Datalindja: 13.04.1978
Nacionaliteti: Catalanus
Gjatėsia: 1.78cm
Pesha: 78 Kg
Debotim pėr heren e parė 02.10.1999
Nr : 5
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Carles Puyol Empty
MesazhTitulli: Re: Carles Puyol   Carles Puyol Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:51 pm

Biografia e Plotė :

Carles Puyol Soforcada eshte nje futbolist spanjoll.
Lindi me 13 prill te 1978 ne La Pobla de Segur(Provinc e LLeides,Cataloni).
Luan mbrojtes qendror dhe ekipi i tij i pare ishte FC Barcelona,ku u rrit si lojtar dhe si person ne ket akademi.
Eshte mbrojtes qendror(dhe kapiten aktual) i Fc Barcelones dhe i kombetares se Spanjes.
Lojtar me nje fizikus te hatashem,kualitet ne teknik dhe i shpejt.
Dallohet per hyrjen e tij ne qdo ndeshje me te njejten form.
Debutoi ne ekipin e pare te FC Barcelones ne sezonin 1999-2000,me 2 octubre ne Valladollid ne nje
ndeshje te La Liges kunder Real Valladollid.
Ne sezonet e para te tij ne ekipin e pare te FC Barcelones ai luante si mbrojtes i djatht,po shpesh her
edhe si mesfushor qendror.Njihet si nje lojtar qe pershtat ne shume pozita ne fush.
Prej ardhjes se Radomir Anticit ne vitin 2003 Carles Puyol luan mbrojtes qendror me mjaft sukses.
Ka ma shume se 150 ndeshje si kapiten i skuadres.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
VizitorCarles Puyol Empty
MesazhTitulli: Re: Carles Puyol   Carles Puyol Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:01 pm

Shum Mbrojts I Fort Vala edhe Kaniher Po Jepp GoLLLa shum i Qart
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Carles Puyol Empty
MesazhTitulli: Re: Carles Puyol   Carles Puyol Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 4:23 pm

ja man mbrojtjen e barces
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Carles Puyol Empty
MesazhTitulli: Re: Carles Puyol   Carles Puyol Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Carles Puyol
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: