ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Empty
MesazhTitulli: Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO   Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:41 pm

Emri: Ronaldo de Assis Moreira
Datalindja: 21.03.1980
Nacionaliteti: Brazil
Gjatėsia: 1.81cm
Pesha: 80Kg
Debotim pėr heren e parė 27.08.2003
Nr : 10

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Feb 05, 2008 2:11 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Empty
MesazhTitulli: Re: Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO   Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:46 pm

The Best player in the World twice in the row..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
VizitorRonaldo Assis De Morreira RONALDINHO Empty
MesazhTitulli: Re: Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO   Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:03 pm

Sosht n'Form hiq Valla qe 2 Lojet E fundit Prej Stolit Po InkuadroheT alien
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Empty
MesazhTitulli: Re: Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO   Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:11 pm

Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_quote
Ronaldo de Assis Moreira(Porto Alegre,Brasil 21 mars 1980),me shume i njohur
si Ronaldinho Gaucho,apo vetem si Ronaldinho,eshte nje futbolist brasilian me nacionalitet Spanjoll.
Luan si mesfushor krahu,apo si sulmuesi i tret dhe ekipi i tij i pare ishte Gremio nga Porto Alegre.
Aktualisht luan ne Futbol Club Barcelona.

Ronaldinho filloi te luaj ne kategorit e reja te Gremios qe nga mosha 12 vjeqare.
Debutoi si lojtar profesional ne vitin 1997,duke hyr ne fush ne vend te vllaut te tij,Roberto Moreira nje idol i shikueshmere se Gremios.
Me vone Roberto u shendru ne menagjerin e vllaut te tij Ronaldinhos.
Pas Mundialit Sub-17,shume ekipe luftuan per ta pas ne radhet e veta,si Psv i Holandes.
Poashtu pati interes edhe nga Barca,mirpo ateher presidenti i Barces Josep Llius Nunez dhe treneri Holandez Louis Van Gaal e lan anash transferimin e tij.

Me vone Ronaldinho kaloi ne Paris Saint-German te Frances,duke debutuar kunder AJ Auxerre ne nje ndeshje e cila perfundio baraz 1-1.
Pikerisht kunder ketij ekipi humbi finalen e Kupes se Frances ne 2003.
Ne dy vite e gjysme ne Franc,mundi te fitoj vetem Kupen e Intertos me Parisin.
Pas problemeve qe i pat me trenrin Luis Fernandez ai mori vendim qe mos te luaj me per kete klub,keshtuqe ishte Barcelona ekipi i cili arriti ta mar ne radhet e veta
per 30 milion euro dhe ishte i presentuar nga presidenti dhe treneri i ri,Johan Laporta respektivisht Frank Rijkard.
Debutoi per Barcen ne vitin 2003 kunder Athletic Bilbaos ne San Mames ne fitoren e Barces 0-1 me golin e Cocus.

Ne sezonin e tij te pare me Barcelonen mbeten nenkampion te La Liges mrapa Valencias dhe para Real Madridit e Deportivo La CoRunas.
Ne kete sezon ai shenoj 14 gola ne 32 ndeshje ne La Liga.Shume shpejt u bo nje nder idolot me te medhenj ne Barcelon,mirpo edhe ne gjith Spanjen.
Ne dy sezonat e ardhshme Barca shpallet kampion i La Liges me Ronadinhon si Lideri i tyre,poashtu fitojn edhe Champion Ligen ne 2005.

Ne nivelin personal ka fituar qminin Topi i Art nga revista France Football.Poashtu ka qen i zgjedhur si lojtari ma i mir i vitin nga Fifa dy here.
Nje nder ndeshjet me te bujshme te tij ka qen,ai kunder Real Madrit,ku pas paraqitjes se tij,shikuesit e Real Madridit e duar trokiten ate,pasi ai i qoi pezull me magjin e tij dhe me golat e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Empty
MesazhTitulli: Re: Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO   Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:34 pm

NoodLe' shkruajti:
Sosht n'Form hiq Valla qe 2 Lojet E fundit Prej Stolit Po InkuadroheT alien

So ka ja don as kti diqka ..

Kejt faji esht i rijkaardit bre nonen ja kajsha @@..

rijkaard OUT , R10 IN Very Happy .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
aagon

aagon

Numri i postimeve : 329
Age : 26
Vendbanimi : Prishtina
Registration date : 21/01/2008

Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Empty
MesazhTitulli: Re: Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO   Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 3:00 pm

e pse e ka bo gaucho
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Empty
MesazhTitulli: Re: Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO   Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 3:01 pm

aagon shkruajti:
e pse e ka bo gaucho

Se ka bo ky Gaucho po nickname e ka qe ja kan lon Braziliant Wink !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Empty
MesazhTitulli: Re: Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO   Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 4:12 pm

ky fenomen o kon se spo lun si ather
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Empty
MesazhTitulli: Re: Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO   Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ronaldo Assis De Morreira RONALDINHO
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: