ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Edmilson

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Edmilson Empty
MesazhTitulli: Edmilson   Edmilson Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:42 pm

Edmilson Edmilsonxt9
Emri i plot:José Gomes Edmilson Moraes
I lindur:10.06.1976
SHtetas:Brazilian
I gjat:186 cm
Peshon:75kg
Debutimi:4 gusht 2004
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Edmilson Empty
MesazhTitulli: Re: Edmilson   Edmilson Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:14 pm

Biografia e Plotė :

Edmķlson José Gomes de Moraes eshte nje futbolit brasilian,poashtu ka edhe pasaport italiane.
Lindi ne Taquaritinga(Sao Paulo).Luan mesfushor defenziv dhe ekipi i tij i pare ishte Sao Paulo FC.

Ka luajtur si i ri ne Sao Paulo FC.Me kete klub arriti te fitoj nje lig,nje Kup Libertadore dhe dy kupa sud amerikane.
Ne vitin 2000 transferohet per ne Lyon.Debutoi ne Lig te Frances me 6 gusht te 2000 ne ndeshjen Saint-Etienne 2:2 Lyon.
Ne vitin e tij te dyt ne ekip,ekipi shpallet kampion per here te pare ne historine e klubit.
Ne kete klub qendroi 4 sezona duke fituar dy tituj te liges dhe 3 supercupa te frances.
2004 u inkuadrua ne radhet e FC Barcelones.Debutoi ne La Lga me 19 shtator kunder At.Madridit.
Ne sezonen e pare te tij fitoi La Ligen me Barcen edhe pse ai luajti vetem ne 6 ndeshje per shkak se ishte lenduar rend.
Edmilson arriti te fitoj me Barcen te fitoj Ligen e Kampionve ne sezonin 2005-2006,duke luajti gati te gjitha ndeshjet,te gjitha si titular.
Ne 2007 u lendua perseri rende dhe do te jete 6 muaj lar fushave sportive.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Edmilson Empty
MesazhTitulli: Re: Edmilson   Edmilson Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 4:18 pm

edhe kta ne ven mas oleguerit e kisha shit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Edmilson Empty
MesazhTitulli: Re: Edmilson   Edmilson Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Edmilson
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: