ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Deco

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Deco Empty
MesazhTitulli: Deco   Deco Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:43 pm

Emri: Anderson Luis de Souza
Datalindja: 27.09.1977
Nacionaliteti: Brazilian
Gjatėsia: 1.77cm
Pesha: 73Kg
Debotim pėr heren e parė 18. august 2004
Nr : 20


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Feb 05, 2008 2:19 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
VizitorDeco Empty
MesazhTitulli: Re: Deco   Deco Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:09 pm

Deco S_8564_2007_1
Geburtsdatum:27.08.1977
Alter:30
Größe:1,74
Nationalität:Deco 136 Portugal
Deco 26 Brasilien
Fuss:rechts
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Deco Empty
MesazhTitulli: Re: Deco   Deco Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:19 pm

Biografia e Plotė :

Anderson Luis de Souza,me shume i njohur si Deco,eshte nje futbolist me origjin
brasilane,mirpo me nenshtetesi portugez.
Lindi ne Sao Bernardo do Campo.Luan mesfushor dhe ekipi i tij i pare ishte Sport Club Corinthians Paulista.
Luan aktualisht si mesfushor titular i Barces.
I gjate 177 dhe peshon 73 kg.Eshte ne futbolist i mahnitshem per nga teknika individuale,
gjuajte potente dhe nje rikuperus i madh i topave.

Ne sezonin 96-97 erdhi per tu luajtur ne evrop ne SL Benfica,mirpo ekipi portugez e huazoi ne Alverca ekip i liges dyt portugze.
Deco luajti ne SC Salgueiros nje ekip modest,para se te shkonte te Porto ne sezonin 1998-1999.
Deco luajti 6 sezona ne Porto duke fituar shume tituj,nder to edhe Ligen e Kampioneve ku shenoi edhe gol ne at ndeshje.

Erdhi ne Barcelon ne veren e vitit 2004,debutoi me 29 gusht te 2004 kunder Racingut.Zhvidhoi nje sezon te mrekullueshem.
Qe nga dita e par ishte titualr i padiskutueshem te Barca,duke formuar dyshe me Xavi Hernandez,u be nje nder lojtaret me te dalluar ne La Liga.
Shikuest e Barcelones e votuan lojtarin e dyt me te mir te sezonin perpara Ronaldinho,Xavit e Puyolit dhe vetem mrapa Etos qe e votuan me te mirin.
2005-2006 ndihmoi skuadren per te fituar Ligen e Kampioneve trofe qe e kishte fituar edhe ne Porto.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Deco Empty
MesazhTitulli: Re: Deco   Deco Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 4:19 pm

shum i qart osht ky vitin e kalum liverpoollit ja dha goool
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Deco Empty
MesazhTitulli: Re: Deco   Deco Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Deco
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: