ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lilian Thuram

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Lilian Thuram Empty
MesazhTitulli: Lilian Thuram   Lilian Thuram Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:43 pm

Lilian Thuram THURAM
Emri: Lilian Thuram
Datalindja: 01.01.1972
Nacionaliteti: Franc
Gjatėsia: 182 cm
Pesha: 70 kg
Debotim pėr heren e parė 13.08.2006
Nr : 21


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Feb 05, 2008 2:21 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
VizitorLilian Thuram Empty
MesazhTitulli: Re: Lilian Thuram   Lilian Thuram Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:18 pm

Lilian Thuram S_3521_2007_1
Geburtsdatum:01.01.1972
Alter:36
Größe:1,82
Nationalität:Lilian Thuram 50 Frankreich
Fuss:rechts
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Lilian Thuram Empty
MesazhTitulli: Re: Lilian Thuram   Lilian Thuram Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:20 pm

Biografia e Plotė

Lilian Thuram (Pointe-ą-Pitre, 1 janar te 1972) eshte nje futbolist frances,pozicioni i tij eshte mbrojtja
dhe luan ne Fc Barcelona.
Ne fillim te karieres luante si sulmues.Me 20 vjet shkoi ne Monaco per ta filluar seriozisht karieren si profesionist.
Ne Monaco shkoi ne vitin 1990 dhe luante mbrojtes i djatht.Debutimi i tij ne ligen e pare ishte me 22 maj te 1991 kunder Toulouse.
Ne Monaco u shpall kampion i liges ne vitin 1996 dhe dy here fitoj kupen e frances 1994-1996.

1996 shkoi ne Itali dhe nenshkroi per Parmen,klub qe se bashku me lojtaret si Fabio Canavaro,Crespo e Bufon e te tjeret ngriten Kupen e Italis dhe ate te Uefas me 1999.
Vitin 2001 shkoi ne Juventus duke i fituar 2 liga.

Ne 2006 transferohet per ne FC Barcelona,se bashku me shokun e tij Gianluca Zambrota.Nuk ishte i presentuar oficialisht dhe mori numrin 21.
Thuram ka zhvidhuar nje sezon jo te rregullt per shkak te lendimeve,mirpo besohet ne veteranin e tij edhe per sezonin 2007-2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Lilian Thuram Empty
MesazhTitulli: Re: Lilian Thuram   Lilian Thuram Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 4:15 pm

qyky i vjeter si vyn ksi lojtar barces
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Lilian Thuram Empty
MesazhTitulli: Re: Lilian Thuram   Lilian Thuram Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lilian Thuram
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: