ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Eric Abidal

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Eric Abidal Empty
MesazhTitulli: Eric Abidal   Eric Abidal Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:44 pm

Emri: Eric Abidal
Datlindja: 11.07.1979
Nacionaliteti: Franēez
Gjatėsia: 180
Pesha: 75 kg
Debotimi pėr heren e parė
Nr: 22


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Feb 05, 2008 2:22 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
VizitorEric Abidal Empty
MesazhTitulli: Re: Eric Abidal   Eric Abidal Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:10 pm

Eric Abidal S_5283_2007_2
Geburtsdatum:11.07.1979
Alter:28
Größe:1,86
Nationalität:Eric Abidal 50 Frankreich
Fuss:links
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Eric Abidal Empty
MesazhTitulli: Re: Eric Abidal   Eric Abidal Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:22 pm

Biografia e Plotė :

Éric Abidal (Lyon, 11 qershor te 1979) eshte nje futbolist frances qe luan ne pozicionin e majt te mbrojtjes.
Debutoi ne vitin 2000 ne ekipin e Monacos duke luajtur 22 ndeshje ne dy sezone.
Iu ishte shitur Lille OSC dhe aty e ia lan emrin "Keniani" per shkak forces dhe rezistences fizike te tij.
Qendroi 2 sezone ne Lille duke lojtar nje total prej 62 ndeshjeve ne lig.
Loja e tij zgjoi interesim ne skuadren e Lyonit qe vendosi ta blej atė edhe pse disa muaj me pare
ishte zene nga policia francese me 200 gram drog ne automobilin e tij.
Gjate viteve te tij ne Lyon ai bente ndeshje te mira dhe thiret nga kombetarja e Frances per te luajtur kampionatin boteror 2006.
Me 28 Qershor te 2007 e bleu FC Barcelona pasiqe ishin ra dakord me Olompik Lyonin,
per ta bler ate per 14 milion euro dhe ishte presentuar me numrin 14 ne Barcelon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Eric Abidal Empty
MesazhTitulli: Re: Eric Abidal   Eric Abidal Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:35 pm

Mbrojtsi ma i forti n bot .

Qaq di me thon per kta .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Eric Abidal Empty
MesazhTitulli: Re: Eric Abidal   Eric Abidal Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 4:14 pm

i fort osht.A ja ke pa qafen si gjiraf
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Eric Abidal Empty
MesazhTitulli: Re: Eric Abidal   Eric Abidal Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Eric Abidal
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: