ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Oleguer

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Oleguer Empty
MesazhTitulli: Oleguer   Oleguer Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:44 pm

Emri: Oleguer Presas Renom
Datalindja: 02.02.1980
Nacionaliteti: Cataluns
Gjatėsia: 187 cm
Pesha: 82 kg
Debotim pėr heren e parė 13/11 2002
Nr : 23


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Feb 05, 2008 2:23 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
VizitorOleguer Empty
MesazhTitulli: Re: Oleguer   Oleguer Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:20 pm

Oleguer S_7916_2007_1
Geburtsdatum:02.02.1980
Alter:28
Größe:1,87
Nationalität:Oleguer 157 Spanien
Fuss:rechts
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Oleguer Empty
MesazhTitulli: Re: Oleguer   Oleguer Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:23 pm

Oleguer Icon_quote
Biografia e Plotė:

Oleguer Presas Renom,(Sabadell,Spanj;2 shkurt 1980 -) eshte nje futbollist spanjoll,mbrojtes qendror i FC Barcelona qe nga viti 2002.Mbrojtes qendror i gjat 1,87 metra dhe peshon 82 kg,formon dyshen e mbrojtjes me Carles Puyolin edhe pse nganjeher luan edhe si mbrojtes i djatht.Eshte studius i Ekonomis ne Universitetin Autonom te Barcelones.

Filloi karieren e tij futbollistike duke luajtur ne Lepanto,nje ekip modest nga qyteti i tij i lindjes,Sabadell.
Po ne ket sezon transferohet ne Sant Gabriel ne sezonin 97-98.

Ne sezonin 2001-2002 me 21 vjet transferohet per ne Barca dhe i bashkohet ekipit te dyt Barces B.

Debutoi si lojtar i ekipit te par me 24 gusht 2002,ne Nou Camp ne ndeshjen e zvidhuar per Trofeun Joan Gamper ndermjet Barces dhe Yllit te Kuq nga Beogradi (1-0),ne duart e trenerit holandes Louis Van Gaal.Debutimi oficial i Oleguerit ishte me 13 Tetor 2002 ne Camp Nou ne ndeshjen e Liges se Kampioneve ndermjet Barcelones dhe Galatasaray,qe e fituan katalanet 3-1.
Gjate sezoneve 02-03 dhe 03-04 ai luante edhe per Fc barcelonen edhe per Barcen B.
Ne sezonin 2004-2005 u konsulidua defenitivisht ne ekipin e pare te barces si titular.Ka mar pjes ne 36 ndeshje nga 38 gjithsej te luajtuara duke kontribu ne aritjen e titullit te fituar ne spanj,titull ky qe osht titulli i par i tij personal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Oleguer Empty
MesazhTitulli: Re: Oleguer   Oleguer Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:37 pm

tPARIN e kisha hek prej Barcelones Like a Star @ heaven !!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Oleguer Empty
MesazhTitulli: Re: Oleguer   Oleguer Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 4:13 pm

kta e kisha shit ne ven se hiq sum pelqen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Oleguer Empty
MesazhTitulli: Re: Oleguer   Oleguer Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Oleguer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: