ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Jorquera

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Jorquera Empty
MesazhTitulli: Jorquera   Jorquera Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 1:44 pm

Emri: Albert Jorquera Fortia
Datlindja: 03.03.1979
Nacionaliteti: Catalan
Gjatėsia: 183
Pesha: 77kg
Debotimi pėr heren e parė
Nr: 25


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Tue Feb 05, 2008 2:26 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guest
VizitorJorquera Empty
MesazhTitulli: Re: Jorquera   Jorquera Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:19 pm

Jorquera S_7915_2007_1
Geburtsdatum:03.03.1979
Alter:28
Größe:1,83
Nationalität:Jorquera 157 Spanien
Fuss:Torwart
Jorquera Verletzung1 Kreuzbandriss (Ende Mai 08)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ronaldinho^L

Ronaldinho^L

Numri i postimeve : 578
Age : 27
Vendbanimi : me R10 n\'Camp Nou .
Registration date : 12/01/2008

Jorquera Empty
MesazhTitulli: Re: Jorquera   Jorquera Icon_minitimeTue Feb 05, 2008 2:26 pm

Jorquera Icon_quote
Biografia e Plotė :

Albert Jorquera i Fortia lindi me 3 mars te 1979 ne Bescano(provinc e Gerones,Spanj.)
Eshte nje futbolit qe luan rolin e portierit ne Fc Barcelona.
U inkuadrua ne Fc Barcelon me 2 noviembre te 1994,nga Vilobi fc,si lojtar kadet.
Sezonet 96-97 dhe 97-98 luati si junior dhe pastaj kaloi ne Barcen C(98-99)dhe ne Barca B (99-00)
Ne sezonin 2003-2004,dul ne ekipen e pare te Barces si portier i tret permas,Rustus dhe Valdesit.
Debutoi ne ndeshje oficiale te Barces ne La LIga kunder Athletic Bilbaos ne Nou Camp me 17 janar te 2004,ku tregoi nje
ndeshje te madhe,me pritje madheshtore.
Tanime eshte portieri i dyt i Barces,duke mbrojtur krysisht ndeshjet e Kupes se Spanjes ku eshte duke treguar,
se jo rastesisht eshte portieri i dyt i FC Barcelones.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Jorquera Empty
MesazhTitulli: Re: Jorquera   Jorquera Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Jorquera
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: FC Barcelona-
Kėrce tek: