ForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Flash Lajme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 315
Registration date : 12/01/2008

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 12:03 am


Ferguson: S’u besoja dot syve
Trajneri i Manēesterit ėshtė shfaqur i tronditur pas eliminimit nga Kupa e Ligės
Mbas humbjes nė “Old Trafford” me skuadrėn e Koventrit, e cila vlente
kualifikimin e mėtejshėm nė Kupėn Karling, tekniku i Manēester Junajtid
nė njė intervistė pėr median angleze ka thėnė: “Nuk u besoja dot syve.
Jam shumė i befasuar nga performanca zhgėnjyese e skuadrės, nuk e
konceptoj dot se si mundi tė pėrfundonte nė atė mėnyrė ajo ndeshje. Nuk
dua tė sajoj ndonjė motivacion pėr kėtė humbje tė papritur, ėshtė
thjesht njė performancė e keqe, – shpjegon Ferguson.

Humbja nė ‘Old Trafford’ ėshtė njė goditje shumė e madhe pėr tė
gjithė ne, dhe tani shpresoj qė lojtarėt e ri, tė cilėt morėn pjesė nė
atė takim, tė mos ripėrsėrisin tė njėjtat gabime. Ekipi ndoqi gjatė
gjithė lojės vetėm lojtarėt qė mbanin topin. Mbase futbollistėt qė
ishin nė fushė nuk e dėshironin njė triumf nė kėtė kupė. Djemtė mė kanė
zhgėnjyer shumė, sepse kjo tregon mjaft qartė qė nuk donin ta fitonin
atė sfidė dhe kjo gjė ėshtė diēka e keqe”, komentoi tekniku. Por nė
fakt, fitorja e Koventrit ka bėrė qė pėr tifozerinė e saj, ajo ndeshje
tė kthehej nė njė eveniment qė do tė mbahet mend pėr njė kohė shumė tė
gjatė.

Dhe pėr median angleze, kreu i pankinės sė Koventrit, Iain Dovie,
ka thėnė: “Ēdo lojtar ka dhėnė maksimumin nė atė fitore madhėshtore
kundra Manēester Junajtid, por nė fund besoj se ndeshja u vendos vetėm
nga reparti ynė ofensiv, ku Mikael ka arritur tė shėnojė 2 gola, tė
cilėt ishin vendimtarė. Nuk e kisha menduar ndonjėherė se do tė arrinim
tė fitonim nė fushėn e “djajve tė kuq”, por kjo ndodhi. Dua tė
falėnderoj tė gjithė futbollistėt, tė cilėt treguan njė karakter tė
fortė dhe njė dėshirė shumė tė madhe pėr ta fituar atė takim. Aleks
Ferguson bėri gjithēka qė tė pėrmbyste rezultatin kur ishim nė shifrat
0-1, por futbollistėt e rinj qė ai kishte vendosur tė aktivizonte nė
pėrballjen kundra nesh nuk i erdhėn shumė nė ndihmė.

Ky rezultat ėshtė tepėr i favorshėm pėr ne, dhe tashmė skuadra ka
arritur tė krijojė njė mentalitet fituesi. Unė pretendoj qė tė njėjtėn
gjė tė mund ta bėjmė edhe nė kampionat”, pėrfundoi tekniku i Koventrit,
Dovie.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://inter.forumsq.net
Guest
VizitorFlash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeSat Jan 19, 2008 4:31 pm

Manēesteri, turne nė Afrikėn e Jugut


Manēester (Angli) – Bosi i Manēester Junaitid, Sėr Aleks Ferguson bėri tė ditur se klubi i tij do tė zhvillojė njė tur pėrgatitor dhe nė Afrikėn e Jugut, gjatė pėrgatitjeve pėr sezonin e ardhshėm, atė 2008-2009. Kampionėt nė fuqi tė Premier League do tė jetė nė Afrikė, mė 19 korrik dhe turi do tė zgjasė shtatė ditė. Nė kėtė turne nuk do tė pėrfshihen lojtarė tė Manēesterit qė luajnė me kombėtaret e tyre nė finalet e Euro 2008, si Kristiano Ronaldo me shokė, por do tė jenė nė afrikėn e Jugut lojtarė tė tillė si Wayne Rooney, Ryan Giggs dhe Rio Ferdinand.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 12:42 am

Barazoj nfund me totenham bravo totenham shum tqart jeni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 12:42 am

1 me 1 Berbatov vs tevez
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 10:53 am

c.ronaldo esgte zene me disa prostituta ne rome
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
aagon

aagon

Numri i postimeve : 329
Age : 26
Vendbanimi : Prishtina
Registration date : 21/01/2008

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 1:39 pm

Tottenham 1 - 1 Man UTD . Gollat: Berbatov(totenham)...Tevez(Man UTD)

C.tevez nminuten e 92' e ka jep
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MIccII
Moderator
Moderator
MIccII

Numri i postimeve : 467
Age : 27
Registration date : 02/02/2008

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 11:21 pm

tevezi 93 agon jo 92
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
LeartOs
Moderator
Moderator
LeartOs

Numri i postimeve : 315
Age : 27
Vendbanimi : N'pr
Registration date : 21/01/2008

Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitimeFri Feb 22, 2008 7:58 pm

C.Ronaldos i eshte ofruar kontrate maramendese me te cilen do te behej lojtari me i paguar ne bot manchester i ka ofuar kontrat nga e cila do te perfitonte 25 euro ne minut
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Flash Lajme Empty
MesazhTitulli: Re: Flash Lajme   Flash Lajme Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Flash Lajme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Fc InnTeer.. :: Manchester United-
Kėrce tek: